top of page
  • Berat Bey

Kilitlenen kullanıcı için sorun giderme yöntemleri How to Account lockout troubleshooting


1- Alttaki linkden Microsoft'un yayınlamış olduğu LockoutStatus.exe ile kullanıcının nerede takıldığını görüntüleyebiliriz.

Yazılımı açtığımızda File menu > Select target yolunda kullanıcı adı, domain bilgilerini yazdığımızda bilgi edinebiliriz. Bad Pwd Count sekmesinde hangi site da ne kadar hata almış görebilir, sağ tıklayarak detaylara inebiliriz. Ayrıca View > User Password Status sekmesi ile şifre süresi hakkında bilgi edinebiliriz.2- Netwriz Account Lockuot Examiner yazılımını ücretsiz indirerek yazılımın incelediği detaylı logları görüntüleyebiliriz. Domain Kullanıcı adi bilgilerini yazdıktan sonra yazılım analizini yapıyor. Detayları görüntüle dediğimizde analizi txt formatında bize vermektedir. Alttaki linkten indirilebilir.3- Event Viewerda Windows logları altında Security'den 4740 User Account was locked out logları incelenebilir.
18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

EventID: 4740 A user account was locked out hatasını incleme

Domain ortamındaki bir kullanıcımızın hesabı kilitlendiğinde alttaki komutlar izleme yapılabilir. 1- SID numarasından kullanıcı adını bulabilmek için; wmic useraccount where sid="S-1-5-21-785398446-38

Comments


bottom of page